Fotografijų paroda „Pro kaleidoskopą“
Kaleidoskopas – optinis prietaisas (žaislas), kurį 1816 m. išrado škotų fizikas Davidas Brewsteris. Eksperimentų metu jis pastebėjo, kad stiklo šukės, įdėtos į vamzdelį su veidrodžiais, sukuria nuostabius simetriškus raštus. Kaleidoskope kiekvienas vaizdas yra unikalus ir savaip trapus, kuris žavi ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius. Kintančios kompozicijos davė įkvėpimo ne tik menininkams, bet ir mokslininkams. Nepaisant šio žaislo paprastumo, daugelis išradėjų jį vis dar tobulina, tačiau klasikinį kaleidoskopą galima pasigaminti ir patiems.
Edukacinių užsiėmimų „Pasigamink kaleidoskopą“ metu dalyviai patyrė atradimo džiaugsmą. Buvo įdomu kaip veikia šis prietaisas ir kokius vaizdus kuria veidrodinės juostelės. Karoliukus ir stiklo gabaliukus keitė smulkios konstruktoriaus detalės, sąvaržėlės, smeigtukai bei kitos priemonės ir medžiagos.
Fotografijų parodoje „Pro kaleidoskopą“ pristatoma Kaišiadorių kultūros centro taikomosios dailės būrelio narių ir Kaišiadorių šventosios Faustinos ugdymo centro auklėtinių edukacijų metu sukurti darbai.