„Kai eilėraštis sutiko muziką“
Kas nutinka kai susijungia dvi meno rūšis poezija ir muzika? Tinkamai parinkti ir tarpusavyje derantis kūriniai gali tapti vienu – daina. Tam, kad dainos suskambėtų reikia atlikėjų. Atskleisti poezijos ir muzikos grožį padėjo Aukštadvario gimnazijos merginų vokalinis ansamblis su vadove Aldona Stankevičiene. Vasario 15 d. jos atvyko į bibliotekoje vykusią popietę “Kai eilėraštis sutiko muziką”.
Susitikimo metu bibliotekininkė papasakojo koks ryšis egzistuoja tarp eilėraščio ir muzikos, kaip gimsta eilėraščiai ir kokia prasmė juose glūdi. Atkreipė dėmesį, kad dažnai dainų žodžių autorystė yra priskiriama atlikėjams ir net nepagalvojama, kad tai yra eilėraščių tekstai.
Aukštadvaris garsėja savo gamta ir sąsajomis su poetu A. Mickevičiumi. Visa tai sutilpo į buvusio mokytojo V.V. Navicko eilėraštį, kuris virto Aukštadvario himnu. Jam muziką sukūrė mokytoja A. Stankevičienė. Šiuo kūriniu, kaip prisistatymu, buvo pradėtas susitikimas.
Tai pat susirinkusiems merginos atliko: Janinos Degutytės žodžiais sukurtą dainą „Rudens naktis sustojo“ (muzika R. Girskytė-Berlovienė), V.V. Landsbergio „O žvaigždė puodynėje“ (žodžiai ir muzika V.V. Landsbergio).
Salomėjos Neries eilėraštį „Namo” deklamavo Aukštadvario gimnazijos mokinė Ugnė. Palyginimui bibliotekos savanorė Karolina atliko poetės žodžiais sukurtą dainą „Kaip žydėjimas vyšnios“. Autorės eilės yra lyriškos, rimuotos, todėl vienodai gerai skamba abiems atvejais.
Susirinkusieji į popietę maloniai praleido laiką ir sužinojo naujų faktų, kurie pažadino susidomėjimą poezija.
Ačiū visiems prisijungusiems prie popietės organizavimo ir tikimės, kad ne paskutinį kartą bibliotekoje skambėjo dainos.