Literatūrinė paroda „Įpratęs būti genijumi“
Sukanka 125 m., kai gimė prozininkas, dramaturgas, vertėjas Augustinas Gricius.
Rašytojas Augustinas Gricius (1899–1972) tarpukario Lietuvoje išpopuliarėjo savo humoristiniais kūriniais, parašė komediją „Palanga“, kurią 1932 m. Valstybės teatre pastatė Borisas Dauguvietis. Rašytojas kritiškai žvelgė į 1926 m. įvykdytą perversmą, Antano Smetonos ir tautininkų režimą, pasinaudodamas humoru kritikavo visuomenės ir valstybės ydas, tačiau tai jam netrukdė ilgus metus dirbti valstybės oficiozo – laikraščio „Lietuvos aidas“ – redakcijoje. 1940 m. birželį, sovietams okupavus Lietuvą, toliau dirbo žiniasklaidoje.
Dienoraštį jis pradėjo rašyti tremtyje, kai 1941 m. birželį su šeima – žmona Anele, vaikais Laima, Jonu, Algiu ir Kastyčiu – buvo ištremtas į Sibirą. Padėjus draugui, LSSR Aukščiausiosios Tarybos pirmininkui Justui Paleckiui, po metų paleistas. Grįžęs į Lietuvą 1944–1945 m. dirbo Meno reikalų valdyboje, 1946–1949 m. buvo Vilniaus ir Kauno dramos teatrų literatūrinės dalies vedėju, 1950–1955 m. – Rašytojų sąjungos konsultantu. Aktyviai įsitraukė ir į kūrybinę veiklą – rašė scenos veikalus, kino scenarijų, buvo išleisti keli jo apsakymų rinkiniai. Dienoraštį tęsė iki savo mirties.
Lietuvos literatūros ir meno archyvui šešias skirtingo formato A. Griciaus dienoraštį sudarančias užrašų knygas perdavė šeima. Nedidelė dienoraščio ištrauka buvo publikuota dokumentų rinkinyje „Rašytojas pokario metais“ (1991). Dalis dienoraštyje fiksuotų atsiminimų, kitaip redaguoti, buvo publikuoti A. Griciaus atsiminimų knygoje „Keliai keleliai“ (1973), kurią po rašytojo mirties baigė rengti jo artimieji. Čia skelbiama dienoraščio ištrauka publikuojama pirmą kartą, išsaugant originalią rašybą, skyrybą, leksiką. Lietuvos literatūros ir meno archyvas ketina išleisti visą dienoraštį.